Arama sonuçlarınız

AVUKAT DESTEĞİ

HiAntalya’da ticaret hukukunu iyi bilen avukatlar ile işbirliği yapmaktadır. Gerektiğinde yabancı müşterilerine Antalya’da İngilizce bilen avukatların iletişim bilgilerini vermektedir. Aklınıza gelebilecek hukuki sorularda şirket avukatımız ücretsiz olarak size danışmanlık yapmaktadır.

Bir emlağı satın alma sürecinde bir bağımsız avukattan yardım alabilirsiniz. Bu bağımsız avukat size şu servisleri verir;

1. Yasal Araştırma

Emlak satın alırken her ülkenin uyguladığı kurallar ve standartlar aynı değildir. Türkiye’de gayrimenkul satın alırken, HiAntalya gibi tecrübe sahibi güvenilir emlak şirketleriyle çalışmanızı öneririz. Gayrimenkul satın almada dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri doğru kişilerle bağlantı kurmak ve satan kişinin doğru gayrimenkulu gösterdiğinden emin olmaktır. Avukatlar, durum tespit raporu ile bu konuları ve paranızı garanti edebilir.

a) Emlak satın almaya karar verdiğinizde Tapu ve Kadastro dairesinde aşağıdaki durumların var olup olmadığını kapsayan ilk kontrolleri yapar;

~ Sahibi kim?

~ Haciz var mı?

~ Şerh var mı?

~ İpotek var mı?

b) Belediyeden aşağıdaki kontrolleri yapar;

~ Bina proje ruhsatı ve genel iskanı var mı? Projeye uygun yapıldı mı?

~ Belediye’ye vergi borcu var mı?

2. Satış Sözleşmesi ve Ödeme

~ Satış sözleşmesini alıcı adına güvenli şekilde yapar ve tapu teslimine kadar tüm hukuki işlemlerde sorumludur.

3. Türkiyede Konut Satın Alma Sözleşmesi

~ Avukatınız taraflarca kabul edilen alım sözleşmesi hazırlar. 

~ Sözleşme taraflar tarafınca kabul edilmemilse tarafların memnuniyetine göre sözleşme hazırlanır.

~ Son olarak sözleşme gözden geçirilir.

Türkiye’de Avukat Ücreti

Satın alınan emlağın fiyatının % 1’dir ve en az 3.000 TL + % 18 KDV.

Bir gayrimenkul şirketi olarak size birkaç avukat tavsiye edebiliriz. Avukatlar, gayrimenkul alıcılarının haklarını korumaktadırlar. Bu avukatların firmamız ile hiçbir ilgisi yoktur. Antalya’da Türk Mülkiyet Hukuku konusunda uzman birçok hukuk bürosu vardır. Eğer isterseniz size avukatların listesini gönderebiliriz. Biz ücret talep etmeden size süreci güvenli bir şekilde takip etmeniz için yardımcı olacağız.